Mis on Zen coaching ehk
meelerahu nõustamine?

Zen coaching põhineb teadlikkusel – teadlikul kohalolul, mindfulnessil. Ühtlasi tegeletakse ka piiravate uskumuste ja meie tõeliste sisemiste ressursside taasavastamisega.

Zen coachingule saad tulla nii psühholoogilist kui ka vaimset laadi küsimuste ja muredega. Lahenduse leidmisel toetab nõustaja sind sinu tõelise olemuse leidmisel ning sellest äratundmisest lähtuvalt otsuseid tegema, elama ja tegutsema.

See on nõustamismeetod, mis toetab sügavat sisemist arengut, pingevaba olemist ning ehedaid suhteid teistega. Zen viitab rahumeelsele olekule. Teisisõnu, see meetod toetab sinu südamepõhist, sisemist isiklikku kasvu.

Zen Coaching lähtub meie loomulikust soovist olla täielikult see, kes me oleme, olla ehtne, ehe ja siiras nii enda kui ka teiste suhtes. Coachinguna ühendab see keskendumist välimiste eesmärkide saavutamisele (mis on traditsioonilise coachingu peamine tunnusjoon) lisades sügavama sisemise fookuse.

Tegeleme justkui uurimisega – sisemise, keskendunud vaatlusega, mis põhineb kindlatel küsimustel ning toetaval kuulamispraktikal.

Mis on Zen coachingu eesmärk?

Peamine eesmärk on toetus läbi oma olemuse teadvustamise puhta teadvusena ja enda teadvustamine kõikide teadvuse oluliste omadustena, nagu vabadus, armastus, tugevus, loovus ja avarus.

Selle äratundmise kaudu saame vabaneda mentaalsetest negatiivsetest hinnangutest ning elada vabamalt jõus ja rahus ning anda positiivset panust nii enda kui ka teiste heaks.

Zen Coachingu „eesmärk” on saavutatav siin ja praegu, märgates ja lubades endal kogeda tänase hetke kogemusi. Kaob pinge ja parema homse ootus ning lakkab pidev täitumise otsimine tulevikust.

Täitumine, kergus ja tarkus tekivad praeguse hetke mis tahes kogemuse lubamisest.

Mis on Zen coachingu eelised?

Traditsioonilise coachingu meetodite sidumine mindfulness ja meelerahu praktikatega annavad lisaks mõistmisele “kuidas asjad toimivad” võimaluse suhtuda olemasolevasse olukorda või kontlikti või ebamugavusse uue rahu ja kohaloluga, mis ühtlasi annab võimaluse mõistuse loodud keerukustel sujuvamalt lahkuda, su elul voolata ja harmooniasse tulla.

Kes ma olen

Minust

Minu nimi on Kristel ning minu teekond nõustaja kutsumuseni sai alguse pikast perioodist, mil olin ise abivajaja rollis.

Tänu südamega tugiisikutele nii vaimses kui ka psühholoogilises plaanis sain raskest eluperioodist üle ning hiljem sündis soov omakorda panustada abivajajate aitamisse.

Olen olnud pea 10 aastat seotud psühhodraama grupimeetodiga – kõigepealt tegelesin enesearenguga grupi toel ning hiljem lõpetasin psühhodraama rakendaja väljaõppe diplomiga. Olen „Dialoog laste nimel“ koolitaja ning lisaks läbinud mitmeid nõustamisalaseid kursuseid ja töötubasid, sh konstellatsiooni kursus.

Olen käinud vaimset teed ning osalenud mitmetes vaikuselaagrites nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. Läbinud erinevaid mindfulness praktikaid ja retriite ning läbinud aasta aega väldanud Zen coaching väljaõppe.

“Kristel on tasakaalukas kuulaja, kes coachinguprotsessis jätab kliendile kasvamise- ja arenguruumi. Soovitan!”

Helen K.
5/5

Online

nõustamine

Kiire ja lihtne võimalus väljuda kriisist kohe, 
saada kiirelt vastused küsimustele.

Kohtumine

nõustamisruumis

Silmast silma kohtumine on
põhjalik ja sügav.

Kohtumine

läbi puudutuse

Eeterlikud õlid ja teadlik puudutus lõdvestavad keha ning rahustavad meele.