Telefoni teel ja online kanali kaudu nõustamine ehk online psühholoogiline nõustamine on parim võimalus saada kiirelt abi. Samuti on see hea lahendus, kui sa soovid kindlasti minu kliendiks tulla, kuid ei saa Tallinnasse nõustamisruumi nõustamisele tulla. Sel juhul sobib sulle kaugnõustamine / videonõustamine.

Kuidas leida parim online psühholoog?

online psühholoogiline nõustamine

Kuigi oma teenuseid pakub palju psühholooge, terapeute ja nõustajaid, nõuab kellegi leidmine, kes Sulle meeldib ja sobib, eeltööd, eriti kui Sa pole kunagi varem psühholoog-nõustaja seansil käinud. Lisaks võib valikuvõimaluste rohkus erinevate tiitlite vahel tekitada segadust: psühholoog, psühhoterapeut, psühhiaater, psühholoogiline nõustaja, kliiniline psühholoog, psühhodraama rakendaja, paariterapeut, pereterapeut, lastepsühholoog, vaimse tervise õde jne.

Sõltuvalt mure ja probleemi sügavusest ja kestvusest saab valida erinevatest nõustamistest ja teraapiatest tabletiravini välja. Tõsisemate ja potentsiaalselt medikamentoosset ravi vajavate probleemide korral ning sümptomite nagu näiteks meelepetted, reaalsustaju häired jmt tuleb vaadata kliinilise haridusega spetsialisti poole. 

Oluline online psühholoogilist nõustamist valides on see, et Sul on ligipääs mõnele psühholoog online poolt valitud kanalile:

 • Skype,
 • Zoom,
 • Messenger vm. 

Pakun seda võimalust kõikidele klientidele. Vahel on läbi teatava anonüümsuse ja eraldatuse, mis videoreaalsuses on, võimalik inimesel avaneda rohkem, kui silmast-silma kohtudes. Me kuuleme rohkem ja kuulame rohkem. Ebakindlus võib segada vähem vahele. Teiselt jääb kehahoiak ja näoilme osaliselt nägemata, st osa infost on justkui puudu. Mis ei pruugi olla halb. Olles ise mitmed ja mitmed korrad oma enda superviisori poolt telefoni nõustamist saanud, tean, et see toimib samamoodi nagu nõustamisruumis kohtumine. Pika telefonisuhtluse lõpus on muidugi omamoodi igatsus inimese järele, aga siis saab võtta ette ka selle sammu ja kohtuda päriselt.

tasuta psühholoog tallinnas

Kui vajad psühholoogilist abi interneti teel siis võta ühendust.

Mida peaksid enne psühholoogi vastuvõttu kaaluma?

1. Kas ja milline väljaõpe on nõustajal? 

Vaimse tervise abipakkujate valdkond on kirju. On üksjagu abipakkujaid, kelle koolitus- ja praktikatundide arv piirdub ühe nädalavahetuse või paremal juhul nädala kestnud koolitusega. Mitmekülgsed teadmised nii teoreetilise, kui ka kogemusliku poole pealt ning järjepidev enesearengu tee, on kindlasti head näitajad parima toetaja leidmisel. Kui seljataga on vaid teoreetiline haridus ja praktikat sh ka enesearengu kogemust napib, siis ei pruugi nõustaja olla sulle vääriline partner ja abiline. Samuti jääb ühekülgseks vaid enesearengule toetuv nõustaja. 

Oluline on mitmekülgne teoreetiline ja kogemuslik väljaõpe ning kogemustepagas. 

parim psühholoog tallinnas

2. Kas online psühholoogi hinnakiri on Sulle jõukohane?

Suures piirdes jäävad psühholoogide hinnad samasse hinnaklassi, kuid erinevusi siiski esineb. Hinnad varieeruvad 40 eurost tunni kohta 120 euroni tunnis. Hindade võrdlemisel märka, kui pika seansi hinda psühholoog hinnakirjas kuvab. On neid, kelle seansid on 50 minutit pikad ja neid, kes võtavad vastu 1,5 h seansile. Holistiline regressiooniteraapia seanss kestab aga lausa 3 tundi. Abi saad sa ka siis, kui Sul on võimalik vaid tasuta psühholoogiline nõustamine praegusel eluperioodil.

Soovitused online psühholoogi valimiseks

Kuigi internetis psühholoogilist nõu pakkujate nimistute leidmine pole keeruline, võib ”hea” psühholoogi välja sõelumine võtta rohkem aega. On oluline, et Sa ei loobu esimeste takistuste tekkimisel. 

Näpunäide number 1: kui Sinu esimene valik valmistas Sulle pettumuse ja esimene seanss ei ole see, mis Sulle sobib, siis ära jäta soovitud teekonda pooleli. Vahel võib parima ehk siis sobilikuma abistajani jõudmine võtta aega mõned katsetused. Võta seda kui võimalust õppida ka ennast tundma – märkama seda, mis Sulle sobib ja mis ei sobi.

psühholoogi valimine

Siin on mõned kasulikud näpunäited, mida võid lisaks proovida

 
 1. Helista nõustajale telefoni teel ja vestle lühidalt, küsides nõustamise tingimuste kohta. Kuuldes oma potentsiaalset toetajat ja teejuhti Sinu küsimustele vastamas võid saada juba esimese kogemuse, kas Su küsimused saavad selge ja arusaadava vastuse. Kas Sa tunned end hästi informeerituna ja turvaliselt. Sa saad esimese aimduse, kas tema võib-olla see, kellele ma soovin oma mure usaldada. On nõustajaid, kelle kohta saad leida videomaterjali. Kasuta seda võimalust kindlasti, et tutvuda inimesega eelnevalt video kaudu. Pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna. Video ütleb rohkem kui… 🙂  
 2. Teiseks uuri, kas nõustaja on sarnase murega varem kokku puutunud, kas tal on kogemusi Sinu murega tegelemisel ja kas ta on abivajajat varem aidata suutnud – on tal positiivse tagasisidega kliente. Lugedes kodulehti leiad sealt samuti klientide tagasisidet. Märka, kas see haakub Sinuga, kas need lood tunduvad tõesed või on see pigem oskuslik turundustekst. 
 3. Varem või hiljem tekib ka nõustajatel spetsialiseerumine – suitsiidi küsimustega on parem pöörduda Eluliini telefonile ning paarinõustaja aitab just paare, sinna saad minna kahekesi. Leia just see psühholoogiline nõustamine Tallinnas, mis Sulle sobib. 
 4. Laste psühholoog Tallinnas tegeleb lastega, noorte psühholoog Tallinnas tegeleb noortega, pereterapeudid tegelevad perekonda puudutavate küsimustega ning individuaalnõustamisele spetsialiseerujad on sobilikumad nendes küsimustes, mis puudutavad eelkõige Sind ennast ning lähtuvad Sinust. Kõiki erinevaid valikuid või osasid neist võib pakkuda ka üks ja seesama nõustaja. 
 5. Uurige eelnevalt ka seda, millised on erinevate spetsialistide tasud, milline on see hinnaklass, mis Sulle sobib ning kui palju kogu koostöö Sulle maksma läheb. Sa võid leida erinevaid pakkumisi, nt pühendudes 10le korrale saades lisaabi kiirvastuste näol nt 24 tunni jooksul ja eelisjärjekorras uue nõustamisaja. On spetsialiste, kes pakuvad ka erinevaid koolitusi ja pikemaid enesemuutuse programme ning rühmateraapiat. On selge, et muutuse tegemine võtab aega ja pikemaajalisem toetus ja grupitoetus (kui see Sulle on vastuvõetav) on olulise mõjuga ja suureks toetuseks ka grupikaaslaste näol. Ole valmis selleks, et muutuse tegemine võib võtta aega ja et kõik Tallinna psühholoogid ei tööta sarnase tunnitasu alusel. 
 6. Sa võid uurida lisaks, kas terapeut võtab Sind hädaolukorras vastu või nõustab telefoni teel ning mida selline erivalmisolek sisaldab. 24 tunni jooksul olemas olemist pakuvad nõustajad enamasti oma pikemajalistele klientidele. Näiteks sõlmite te lepingu koostööks kahe-kolme kuu jooksul, mille vältel on nõustaja Sinu jaoks olemas 24 tunni jooksul. 
 7. Kas psühholoog-nõustaja asub Sinu lähikonnas? Kui Sa elad Tallinnas, siis otsi “psühholoogi vastuvõtt Tallinnas”. Kui sa oled valmis liikuma kõikjale üle Eesti, siis leiad abi “Eesti psühholoogid” nimistust. 
 8. Kui oled valmis osalema nõustamisele online ehk interneti teel ja märka ka, kas ruum, kus nõustamine toimub tundub Sulle toetav ja turvaline. Sa ei pea minema kohta, mis tundub Sulle stressirohke või meenutab Sulle mõnd ebameeldivat keskkonda Su elus.

Pidage meeles, et terapeudi valimine on väga isiklik asi. Pole ühtegi spetsialisti, kes oleks kõigile ühtviisi hea ja parim. On oluline, et tunneksite usaldust ja et Su toetaja saaks Sind aidata.

Kui oled kokku kogunud info ja teinud mõningase eeltöö, anna endale veidi aega kõige selle üle järele mõelda. Võib-olla soovid kokku leppida esmased kohtumised ühe või kahe potentsiaalse nõustajaga ja vaadata, kui mugavalt Sa nendega ennast tunned. Võta aega, et leida endale sobiv toetaja.

 

Kui vajad online psühholoogilist abi siis võta ühendust.

Kes ma olen

Minust

Minu nimi on Kristel ning minu teekond nõustaja kutsumuseni sai alguse pikast perioodist, mil olin ise abivajaja rollis.

Tänu südamega tugiisikutele nii vaimses kui ka psühholoogilises plaanis sain raskest eluperioodist üle ning hiljem sündis soov omakorda panustada abivajajate aitamisse.

Olen olnud pea 10 aastat seotud psühhodraama grupimeetodiga – kõigepealt tegelesin enesearenguga grupi toel ning hiljem lõpetasin psühhodraama rakendaja väljaõppe diplomiga. Olen „Dialoog laste nimel“ koolitaja ning lisaks läbinud mitmeid nõustamisalaseid kursuseid ja töötubasid, sh konstellatsiooni kursus.

Olen käinud vaimset teed ning osalenud mitmetes vaikuselaagrites nii Euroopas, Aasias kui ka Ameerikas. Läbinud erinevaid mindfulness praktikaid ja retriite ning läbinud aasta aega väldanud Zen coaching väljaõppe.

“Kristel on tasakaalukas kuulaja, kes coachinguprotsessis jätab kliendile kasvamise- ja arenguruumi. Soovitan!”

Helen K.
5/5

Online

nõustamine

Kiire ja lihtne võimalus väljuda kriisist kohe, 
saada kiirelt vastused küsimustele.

Kohtumine

nõustamisruumis

Silmast silma kohtumine on
põhjalik ja sügav.

Kohtumine

läbi puudutuse

Eeterlikud õlid ja teadlik puudutus lõdvestavad keha ning rahustavad meele.