Tags , ,
Category Looduslik, Meelerahu

Uinumine

Vahel kui sa uinuma hakkad, siis sa oled sellest teadlik. Sa näed justkui pealt, et oled uinumas. Järelikult on sinus "miskit", mis kõike kogu aeg kõrvalt näeb, jälgib, märkab. Seda miskit nimetatakse teadvuseks.

Sügav uni

@Uni

Peale seda kui sa oled uinumises - selles faasis, kus sa vahel oled suuteline jälgima end magama jäämas, tuleb sügav uni. Siis kaob su tavapärane kõike märkav teadlikkus. Sügava une faas on selline, kus sa ei näe isegi unenägusid. Sa oled täitsa "ära". Ja samas sa siiski elad ja hingad.

Kuidas uni ravib?

@uni

Ilmselt ei vaja enamiku inimeste puhul tõestamist asjaolu, et uni aitab ravida ja terveneda. Sul on kindlasti endal kogemusi, et hommik on õhtust targem ehk et need olukorrad, mis veel õhtul tundusid rasked või murettekitavad võivad hommikul uues värskuses ja valguses näida lihtsate ja teostatavatena. Jah, vahel võib ka vastupidi olla, et hommikul justkui ei taha ärgata, ei taha võib-olla isegi elada. Aga tavapäraselt on ka see mööduv olukord sinu elus ja praegu me seda ei vaatle.

Aga miks uni ravib? Kuidas puhkamine toimub? Või veelgi täpsemalt - millest me puhkame? Nimelt  sügavas unes lülitub meie mõtlemine välja ning me saame rahu väsitavast mõttetegevusest, mis ei ole sageli positiivne olnud. Eriti kui väsimus on juba suureks läinud. Siis sa kurnad ja kurnad end oma mõtetega. Sügavas unes sa ei mõtle, su aju puhkab ja sina puhkad. Järelikult vajame me puhkust oma ajust ja oma mõtetest. Magades sa ei mõtle ja saad niiviisi võimaluse ärgata uude päeva uueja puhanuna. Uuelt lehelt lastes kõigel vanal, möödunul minna.

Magusat sügavat und Sulle!